Vyvýšený záhon můžete mít také na balkóně

O vyvýšených záhonech jsme už několikrát psali. Jejich výhodou je hlavně možnost pěstování zeleniny ve velmi úrodné půdě – kompostu a směsi tlejícího organického materiálu, lepší možnost ochrany před různými škůdci a snadnější údržba a sklizeň. Pokud se vám ale nechce vyvýšený záhon stavět, můžete si jej koupit hotový a postavit třeba na balkóně.

Vyvýšené dřevěné květináče seženete třeba v hobymarketu. Mohou být třeba i trochu vzhledově sjednocené se zahradním nábytkem, který může takový květináč či minizáhon dobře doplňovat. Vyvýšené dřevěné květináče jsou velmi praktické. A to i díky použitému dřevu, které nedegraduje a nezahnívá kvůli vodě nasáklé zespodu. Další výhodou je přirozená ochrana před škůdci, hlemýždi, krtky a hraboši, kteří nemají šanci rostliny ve vyvýšené poloze poškodit. Navíc se v nich nemnoží tolik plevelu jako kolem květin, které jsou zasazené volně v záhonech.

Většinou si můžete vybrat mezi hlubokými květináči pro vysoké rostliny, anebo květináče s nízkým prostorem pro rostliny, které mají ještě dolní poličku pro odkládání předmětů. K vysokým květináčům se navíc při sázení, zalévání a péči o květiny nemusíte ohýbat a můžete pouze pohodlně zahradničit.

Foto: Hornbach

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *