Minimalismus do koupelny

Holandský produktový designér Lammert Moerman je vášnivým obdivovatelem dokonalého souznění vody a oceli. Nerezové umyvadlové baterie a volně stojící vanové baterie a sprchy „JEE-O“ z jeho dílny jsou lahůdkou pro všechny milovníky minimalismu a funkčního purismu.

Nezaměnitelný charakter designových sprch a baterií „JEE-O“ tvoří masivní nerezové tělo sprchy či baterie ve tvaru obráceného písmene „J“, doplněné o termostatické ovládání “O”, charakteristický kroužek regulující postupně sprchu od zapnutí do vypnutí, od nastavení studené vody po horkou – odtud její název.

Sprchy, sprchové i umyvadlové baterie jsou k dispozici v matné i leštěné nerezové oceli v 5 různých designových sériích – original, masivní fatline, útlá slimline a pure svou čistotou připomínající lesní fontánku. Vzhledově odlišná je pak robustní industriální série soho oceněná trofejí Red Dot 2014 za nejskvělejší designový počin v černé uhlíkové oceli s kladívkovým povrchem.

Podle nás je nejhezčí volně stojící vanová baterie, která mně osobně evokuje třeba starou ruční pumpu. Cena těchto designových vodovodních baterií je ale nemalá, menší baterie na prvním obrázku stojí okolo 15 000 Kč, za ten krásný volně stojící kousek zaplatíte zhruba 45 000 Kč.

Zdroj obrázků: JEE-O by Lammert Moerman

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *