Cajon z kartonu a noční stolek v jednom

Kousky do bytu by měly být krásné a funkční, ideálně multifunkční. A přesně taková je česká novinka Carton Cajon, která právě vstupuje na trh a chystá se do našich domácností vnést nejen design, ale i rytmus.

Je to buben, na kterém si posedíte, nebo spíš stolička, na kterou si zahrajete? Obojí a mnoho dalšího. Kartonový cajon je vyrobený ze znělého kartonu, který je lehký a velmi pevný. Sloužit tak může jako originální stolička, noční stolek a také jako buben.

Má ale kartonový cajon struny?

Otázkou však zůstává, jak bude kartonový a jinak docela sympatický cajon znít. Klasický cajon vyrobený ze dřeva dosahuje svého charakteristického zvuku nejen pomocí znělé přední desky, ale také díky různě tvarovaným strunám uvnitř. Díky tomu je možné z cajonu vyloudit zvuk podobný snare drumu („šroťáku“) a cajon tak může s trochou nadsázky zastoupit celou bicí soupravu. Zda ale tento kartonový cajon struny obsahuje či nikoli, zatím nevíme.


Cena kartonového cajonu se bude pohybovat okolo 1100 Kč.

Cajón [ kachon] je název tradičního latinskoamerického sedacího bubnu, tradičně vyráběného ze dřeva. Carton Cajon je český výrobek, který běžný cajon povýšil na hravý a funkční kousek do interiéru. Je to cajón se vším všudy a výborně zní, je ale vyrobený z pevného kartonu, díky čemuž je navíc lehký, skládací a může být potištěný nekonečným počtem originálních designů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *