Teardrop – stylový karavan na skromné cesty

Minikaravan označovaný jako „teardrop“ byl oblíbený americkými kempaři v 30. – 60. letech minulého století. Název získal podle svého tvaru (angl. teardrop – slza). Velký boom způsobil časopis Mechanix Illustrated, který v roce 1930 zveřejnil článek s plány na jeho sestavení. To inspirovalo kempaře, kteří si začali stavět vlastní minikaravany podle svých potřeb. Dnes se opět vrací do módy a začíná být oblíbený lidmi, kteří se na výletech dokážou uskromnit.

Malý, ale šikovný

Můžete v něm vozit zavazadla, uvařit si v kuchyňce a pohodlně se vyspat ve 2 lidech. Díky váze zhruba od 250 kilogramů a malým rozměrům (šířka 1,2-1,8 m a délka 2,4-3 m) je možné ho zapojit i za menší auto, aniž by výrazně stoupla spotřeba paliva.

Kolik to stojí?

Pokud máte rádi cestování s minimálními náklady, Teardrop karavan pro vás může být to pravé. Cena za hotový karavan se pohybuje okolo 100 tisíc korun. Pokud si cestování s Teardropem chcete nejprve vyzkoušet, můžete si ho půjčit za cenu 1000 Kč na den.

Jste-li kutil, máte trpělivost a nějaký čas navíc, můžete si postavit svůj vlastní originál. Návodů na internetu najdete spoustu, podívejte se třeba i na video níže. Stavba nebude úplně snadná, protože na českém trhu není většina dílů k dostání nebo jsou drahé. Věříme ale, že zlaté české ručičky si poradí se vším.

Zdroj obrázků: Pinterest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*