Mikrodům MUJI – pro minimalistické bydlení i rekreaci

Japonský výrobce minimalistických domácích potřeb MUJI přichází s novým konceptem mikrodomu „MUJI Hut“. Společnost je známá svým precizním designem a důrazem na funkčnost. Nový „MUJI Hut“ má představovat něco mezi domem a rekreačním sídlem. „Umístěte ho do hor, k oceánu nebo do zahrady; okamžitě zapadne do okolního prostředí a vyzve vás k úplně novému životu,“ dodávají tvůrci.

Mikrodům „MUJI Hut“ nabízí rozlohu 10 m2 a krytou terasu o rozměrech 3 m2 k relaxaci až čtyřem osobám. Architektonické prvky, jako je prosklený vstup, veranda a vysoká střecha otevírají prostor a dodávají do interiéru spoustou přirozeného světla. Přírodní prvky zajišťují útulnost a modernitu prostoru.

Dveřmi do tohoto ráje klidu a minimalismu jsou posuvné skleněné dveře, původně určené pro obchody. Na zadní stěně domku je menší okno, které do prostoru vnáší ještě více slunečního světla a napomáhá cirkulaci vzduchu. Podlaha je položena na betonovém podkladu, který chrání před vlhkostí zeminy a zajišťuje, že konstrukce vydrží dlouhou dobu. Mimo jiné se snadno čistí a je výhodná pro vytápění. Její povrch je hladký a ideální jako doplněk rustikálního prostředí.

MUJI používá při výrobě tradiční řemeslnou práci se dřevem. Díky té kabina splývá s přírodou, jako by jí byla sama vytvořila. Speciální japonská metoda pálení tvrdého dřeva „shou sugi ban“ zajišťuje trvanlivost a antiseptické vlastnosti uhlově černého obložení. Odolá tak přírodním vlivům, zatímco olejový nátěr, zvyšuje pevnost a přidává barvě na jedinečnosti. Naopak vnitřní stěny z japonské cypřišové překližky jsou holé. Jejich vzhled je tedy zcela ponechán fantazii budoucího majitele.

Zákazník za domeček zaplatí 3 000 000 japonských jenů (asi 600 000 Kč). Je ale zatím k dispozici pouze v Japonsku. Datum mezinárodní dostupnosti ještě není známo.

Snad jedinou nevýhodou tohoto rekreačního mikrosídla je nepřítomnost koupelny a kuchyně. MUJI jím totiž spíše naplňuje sen úplného a naprostého soukromí s dávkou luxusu. MUJI Hut tak odpovídá aktuálnímu společenské potřebě útěku. Svou koncepcí také následuje poptávku po jedinečných cestovatelských zážitcích, které nejdou jen tak replikovat.

Co se samotné společnosti týče, MUJI čeká v příštím roce 2019 další velký krok. Otevře svůj první hotel jako součást komplexu Marronnier Gate Ginza.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*