Moderní minimalismus i v té nejmenší koupelně

Dánské studio Norm Architects vytvořilo kolekci minimalistických koupelnových skříněk a příslušenství pro korejskou značku Lagom Bath. Jejich hlavní cílem bylo vytvořit moderní vybavení pro malé obytné prostory.

Nedostatek prostoru v malé koupelně už není překážkou. I tak totiž může být moderní a stylová. Korejská značka Lagom Bath nabízí první vydání kolekce minimalistických koupelnových doplňků. Na jejím vytvoření pracovali designéři z dánského studia Norm Architects.

Kolekce obsahuje koupelnové skříňky, držáky na toaletní papír, věšáky na ručníky a háčky. Všechny jsou v kubických tvarech a lehce proplétají tmavé barvy s dřevěným kabinetem a sněhovým umyvadlem. Důležitým kritériem byla také bezproblémová konstrukce a jednoduchost. Nábytek je bez rukojetí, což dle architektů znamená jistou intuitivnost po prvotním seznámení s jeho funkcemi.

Skříňka pod umyvadlem může být ve vertikální i horizontální (nástěnné) poloze. Součástí kolekce jsou také horizontálně či vertikálně umístěné nástěnné skříňky v popelové barvě se zrcadlovými dveřmi. Ostatní doplňky jsou velmi jemné s grafickými elementy. Matný černý držák na toaletní papír, věšák na ručníky a háčky jsou vyrobeny z jednoduchých ocelových tyčí. Ty jsou upevněny na kruhových nástěnných držácích.

Norm Architects založili Jonas Bjerre-Poulsen a Kasper Rønn v roce 2008. Jsou známí především pro používání jednoduchých forem a tlumených barev. Dánské studio v minulosti pracovalo třeba na koupelnové kolekci pro španělskou značku Inbani. Ta obsahovala dvě vany a umyvadlo, které byly moderní interpretací starožitného koupelnového vybavení.

Foto: Norm Architects

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*