Stylová maringotka a „saunagotka“

O pěkných designových maringotkách jsme už jednou psali. Domek nebo chata na kolech nemusí být jen hnusnou plechovou bednou, ve které je vám v létě příliš teplo a v zimě zima. Jako inspirace pro chatu nebo třeba pro úpravu či renovaci starší maringotky mohou sloužit nádherné obytné vozy německé firmy BoWo. Ta vyrábí jak tradiční pastýřské chaty na kolech, které mohou sloužit třeba jako zahradní domek, tak i klasické cirkusové maringotky a také pojízdné sauny.

tradiční maringotka

Tradiční cirkusová maringotka. Můžete se inspirovat nebo i koupit. Cena za německou kvalitu a ruční výrobu v manufaktuře není úplně malá – za tento model zaplatíte cca 21 000 EUR.

Jako hlavní materiál používají hlavně modřínové dřevo. I repliky starých pojízdných chat na dřevěných loukoťových kolech je přitom možné zapřáhnout třeba za traktor. Jenom musí cesta do sadu či vinohradu probíhat náležitě pomalu.

interiér maringotky

Interiér maringotky BoWo

vytápění maringotky

O vytápění se starají kamna na dřevo.

Tradiční pojízdná „pastýřská bouda“

Pojízdný domek by se pěkně vyjímal třeba jako hlídací budka u vinohradu. Třeba spojená s prodejem místních produktů kolemjdoucím.

Saunagotka – kočovná sauna

Foto: BoWo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*