Okenní doplňky zpříjemňují život

Když chlapská debata ve společnosti sklouzne na okna, většinou to dopadne jako při fotbale. Jinak soudržná parta, která sedí pospolu u jednoho stolu, se obvykle rozdělí na dva tábory. U problematiky oken to však nebývá Sparta a Slávie, ale dělení probíhá na progresivní zastánce plastových oken a staromilce, kteří hájí okna klasická, dřevěná.

Obě strany jsou ve své víře většinou neoblomné a svůj názor „na ten správný typ oken“ si ponechají i do příští bitvy. Když se však debata stočí na okenní doplňky, dochází ihned ke smíru, protože na ty mají „Slávisti i Sparťané“ stejný názor. Ano, obě strany se vždy shodnou, že okenní doplňky jsou skvělá záležitost, jež umí všem zpříjemnit každodenní život.

Jaké existují okenní doplňky?

K nejběžnějším okenním doplňkům, které většinou nechybí v žádné domácnosti, patří vnitřní horizontální nebo vertikální žaluzie. Žaluzie často nahrazují záclony či závěsy a významně ovlivňují vzhled interiérů. V nabídce firem bývají k mání v mnoha barvách, z různých materiálů a mohou být opatřeny i různými vzory. Ovládají se řetízkem a mají pojistku proti poškození. Oba dva typy žaluzií se většinou hodí na všechny typy oken, spolehlivě chrání před Sluncem a umí vykouzlit v interiéru tu správnou atmosféru. Horizontální žaluzie mají lamely nejčastěji vyrobeny z hliníku, vertikální naopak z látky.

Dalším oblíbeným stínícím prvkem jsou venkovní rolety, jež spolehlivě chrání nejen před Sluncem, ale i hlukem a také před případným vloupáním. Ač jsou umístěny vně budovy, ovládání mají nainstalované v interiéru. Venkovní rolety můžete ovládat elektricky nebo můžete zvolit klasiku; klika, popruh či šňůrka.

Objevte výhody vnitřních rolet

V posledních letech se stále více vracejí do popředí zájmu vnitřní rolety. Dají se pořídit v mnoha inspirativních designech a umí vaši místnosti vdechnou klasickou nebo i velmi exotickou atmosféru. Záleží jen a jen na vás. Stejně jako žaluzie si interiérové rolety můžete vybrat v mnoha barvách a designech. Velmi inspirativní jsou vnitřní rolety s dětskými motivy.

Rolety jsou obvykle látkové, ale i zde je možný výběr materiálu. Zvolit si můžete i míru propustnosti světla. Interiérové rolety se hodí na všechny typy oken a i zde si je v nabídce ruční nebo elektrické ovládání. Společnost Oknoplastik nabízí mnoho typů rolet se skutečně zajímavými designy; rolety Sunlite, rolety Rollite, Verra, rolety pro střešní okna R-lite, japonské rolety a také zatemňovací rolety, které nepropustí ani jediný světelný paprsek.

Jestli vás zaujaly okenní doplňky společnosti Oknoplastik, proklikejte se na jejich stránky. Zde naleznete kompletní nabídku. Na stránkách Oknoplastik máte připraven i podrobný ceník, abyste si mohli sami udělat předběžnou kalkulaci, nebo kontaktujte ještě dnes jejich obchodního zástupce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*