Podívejte se na vlastní oči, jak se žije v pasivních domech

Jako každý rok i letos proběhne po celé ČR originální akce Dny pasivních domů. V rámci akce budete moci navštívit pasivní domy po celé ČR a prohlédnout si, jak se v nich jejich obyvatelům žije. Máte tak jedinečnou šanci prohlédnout si nejen domy samotné, ale popovídat si i s jejich majiteli. Navštívit můžete jak pasivní dřevostavby, tak i zděné domy. Jde většinou o již delší čas dokončené a obývané stavby nebo domy ve stavu těsně před dokončením.

Akce dny pasivních domů se koná od pátku 11. 11. 2016 do neděle 13. 11. 2016. Domy k návštěvě si můžete vybrat na mapě Centra pasivního domu. V některých domech je návštěva možná jen po předchozí telefonické nebo emailové domluvě.

Letošní ročník Dnů pasivních domů bude oproti předchozím speciální. V areálu Veletrhů Brno, sále Rotunda, jim 10. a 11. listopadu předchází Veletrh Centra pasivního domu, který je součástí Mezinárodní konference Centra pasivního domu 2016. Veletrh je určen široké veřejnosti a je přístupný zdarma. Pro návštěvníky zde bude připraveno více než dvacet prezentací vybraných stavebních firem, výrobců stavebních materiálů a technologií, které jsou využívány právě v nízkoenergetických domech. Zájemci mohou také využít odborné nezávislé poradenství a řešit na veletrhu své konkrétní otázky s experty na pasivní domy.

Zdroj a úvodní foto: Centrum pasivního domu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*