Modrá úsporám – dotační program na podporu šetření vodou

Chcete stavět nádrž na vodu nebo zahradní jezírko? Možná na stavbu získáte dotaci. Ministerstvo životního prostředí totiž připravuje další dotační program, jehož úkolem bude podpora drobných projektů určených pro šetření vodou. Půjde o menší obdobu populární Nové zelené sporám, tedy o dotace pro majitele rodinných domů a zahrad na stavbu nádrží a jezírek na dešťovou vodu.

Dotační program má pracovní název Modrá úsporám, o podmínkách dotací se však toho zatím moc neví. Finanční alokace by měla být ve srovnání z Novou zelenou úsporám mnohem menší – řádově stamiliony korun – což je podle odborníků docela málo. Program by se měl rozběhnout možná už letos na podzim. Podávání žádostí bude asi stejně jako u Nové zelené úsporám řešit Státní fond životního prostředí.

Podle webu Lidovky.cz by v ideálním případě mohla dostat barel na několik stovek litrů dešťovky každá domácnost. Ostatně, podobně už obecní úřady třetím rokem rozdávají lidem kompostéry na bioodpad, na něž z 90 procent přispívá EU. EU to ale podle všeho už platit nechce.

Ačkoli financování Modré úsporám zatím asi není jisté, jedno pozitivum už program přináší. Otevírá se diskuse o velmi potřebných opatřeních pro dobré hospodaření s dešťovou vodou. Že je to potřeba by mohli vyprávět třeba obyvatelé Jižní Moravy.

Úvodní foto Sxc.hu

One thought on “Modrá úsporám – dotační program na podporu šetření vodou

  1. miro kubza

    dobrý den
    jak získat dotaci modrá úsporám
    děkují za informaci
    hezý den přeje kubza

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*