Další inspirace pro české vnitrobloky

Máme tady opět jednu z londýnských inspirací, jak může vypadat malý domek ve vnitrobloku. Dřevěný domek, který architekt nazývá „Temný klenot“, slouží jako pracovna, místo pro cvičení jógy a dětská herna.

Domek je situován na konec zahrady starého viktoriánského domu v severním Londýně. Klientka chtěla další prostor pro univerzální rodinné použití, architekt Neil Dusheiko navrhl jednoduchý malý domek s fasádou z cedrového dřeva.
garden room  - perex

Povrchová úprava dřeva Shou-sugi-ban

Zajímavostí je využití staré japonské techniky povrchové úpravy cedrového dřeva – Shou Sugi Ban.
garden room 5

Malý domek/pracovna ve vnitrobloku

Ta spočívá v opálení povrchu desek, které se pak čistí, leští a napouští olejem. Tato povrchová úprava nejen dobře vypadá, ale také zajišťuje velkou trvanlivost fasády (udává se více než 80 let) a odolnost prosti vlhkosti, hmyzu a ohni.
garden room 3

Pohledové dřevo v interiéru.

Osvětlení interiéru zajišťují velká vertikální okna, která dobře doplňují fasádu ze svislých tmavých prken. „Díky tmavé fasádě dům ve tmě úplně splyne s okolím. Okna pak září do prostoru jako velké lucerny,“ popisuje efekt tmavé fasády architekt Dusheiko. Dům je těsně obklopen stromy, které ho pomalu pohlcují. Při realizaci betonové základové desky byly proto přizvání také dendrologové a její stavba pak probíhala tak, aby se co nejméně narušily kořeny okolních stromů.
garden room 6

O osvětlení interiéru se starají velká okna…

One thought on “Další inspirace pro české vnitrobloky

  1. Pingback: Dřevěné zahradní studio - Tam, kde bydlime

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*