Domek pro spisovatele – inspirace pro české vnitrobloky

Klientovo zadání znělo „domek pro spisovatele“. Londýnské studio WSD vytvořilo zahradní pracovnu s moderním designem a romantickým interiérem.

Jedná se do dřevostavbu založenou na betonové základové desce, Fasáda je z cedrového dřeva, v interiéru se nejvíc uplatnila borovice. Dům plní funkci pracovny zároveň však jde o útočiště, kde je možné nerušeně rozjímat.

Tomu odpovídá také interiér. Dům je vlastně knihovna pracovna a dřevník v jednom. interiér byl navržen tak, aby klienta – autora a ilustrátora dětských knih – inspiroval k práci a pomáhal měnit myšlenky v konkrétní umělecké dílo. Dřevo jako hlavní materiál si architekti zvolili kvůli jeho přirozenému stárnutí do krásy.

Dům vytápí krbová kamna na dřevo, jejich komín pak spolu s knihovnou tvoří dominantu interiéru. Dům byl navržen tak,a by ve velké míře využíval přirozeného denního světla.

Součástí domu je zastřešená veranda s předsazenou stěnou z cedrových hranolů. Ta umožňuje odpočinek venku i v deštivém britském počasí, ve tmě však v kombinaci s osvětlením vytváří velmi pěknou hru světel a stínů.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>